top of page

14 порад, як стати класними батьками

 

Якщо через проблеми поведінки ваших дітей ви відчуваєте себе пригніченими і не знаєте, що робити в першу чергу – не хвилюйтеся, ми допоможемо вам зрозуміти, як діяти далі.

Почніть з цих 14 порад для того щоб стати кращими та бути на одній хвилі із своїми дітьми:

📎 Ваші діти люблять вас та копіюють вашу поведінку

Вони копіюють те, що ви робите, тому потрібно подавати позитивний приклад. Якщо ви поводитеся агресивно в повсякденному житті, на вулиці чи на автостоянці, це може відобразитися на тому, як поводяться ваші діти – до своїх вчителів, однолітків чи навіть до вас.

📎 Покажіть своїм дітям, що ви піклуєтеся про них

Мова не йде про те, що потрібно говорити «я люблю тебе» повсюдно. Коли ваша 11-річна дитина сяде в машину після школи відкладіть свій телефон – вона хоче розповісти вам про свій день. Запитайте її, як день пройшов, відзначте її успіхи, підбадьоріть її, якщо їй буде важко. Ваша дитина буде набагато краще навчатися в школі, якщо вона буде знати, наскільки вона важлива для вас.

📎 Щодня проводьте час з дітьми один на один

Потрібно проводити з ними кожен день окремо, приділяючи їм позитивну увагу та підтримуючи емоційний зв’язок. Якщо у них немає такої позитивної уваги, вони будуть шукати уваги негативними способами, а наслідки та інші методи дисципліни не спрацюють. Прагніть приділяти дитині 10-15 хвилин на день, і ви майже відразу побачите помітні поліпшення.

📎 Поставтеся серйозно до сну

Подумайте, що ви відчуваєте, коли ви перевтомлені – вередливі, дратівливі, у вас болить голова. Нестача сну так само  впливає й на дітей. Підліткам навіть потрібно більше сну, ніж  молодшим дітям. Проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем про кількість годин сну, необхідних вашим дітям за віком. Якщо у вашої дитини дефіцит сну, спробуйте збільшувати час сну на 10 хвилин кожні кілька ночей. Добре відпочила дитина – це вихована дитина, яка зможе краще функціонувати протягом дня.

📎 Зосередьтеся на рутині

Діти процвітають завдяки рутині, тому встановіть чітко визначений розпорядок дня на найскладніші часи дня, як-от ранок, після школи, прийом їжі та перед сном. Дозвольте вашим дітям допомогти вирішити, як буде проходити рутина: ми спочатку одягнемося чи почистимо зуби? Як вона може допомогти приготувати вечерю? Для дітей молодшого віку напишіть послідовність дій за допомогою малюнків або слів, а потім повісьте там, де вони будуть бачити його щодня. Тоді дотримуйтесь цього.

📎 Усі беруть участь

Для кращої поведінки діти повинні розуміти, що кожен повинен зробити свій внесок, щоб все працювало безперебійно. Усі діти, від малюків до підлітків, повинні мати «сімейні внески», які вони роблять щодня – це допомагає зблизити вашу сім’ю, навчає їх життєвим навичкам і допомагає запобігти епідемії прав.

📎 Заохочуйте своїх дітей вирішувати проблеми

Час відмовитися від свого арбітражного свистка – коли батьки входять у розбіжності між братами і сестрами та визначають, хто винен, і розписують покарання, це насправді погіршує ситуацію. Заохочуйте своїх дітей самостійно знайти вирішення проблеми, що допоможе їм вирішувати конфлікти, коли вони дорослішають. Якщо вам доводиться брати участь, не вибирайте сторони, а ставте запитання, які допоможуть їм знайти рішення, яке сподобається всім сторонам.

📎 Просто сказати так, замість вічного твердого ні

Діти щодня засипають нас запитаннями. Найчастіше відповідь «ні», і дітей це обурює. Знайдіть можливості сказати «так», коли зможете. Якщо ваша донька просить піти в критий басейн посеред напруженого робочого дня, спробуйте сказати: «Відвідування басейну звучить так весело. Ми підемо завтра після школи чи в суботу?» Звичайно, завжди знайдуться речі, які потребують великого «ні», але спробуйте перенаправити їх на більш позитивний варіант.

📎 Заохочення

Багато разів діти зазнають невдач, перш ніж досягнуть успіху у своєму завданні. Ваша робота – продовжувати заохочувати їх, навіть якщо вони нескінченно зазнають невдачі. Діти, у яких батьки підтримують і підбадьорюють, можуть легковажно ставитися до своїх невдач та намагатися знову почати якусь справу без докорів сумління. Це риса, яку вони візьмуть із собою, коли виростуть. Вони також будуть більше підбадьорювати та підтримувати інших загалом.

📎 Розуміння

Це одна з найважливіших характеристик хороших батьків. Вам потрібно приділити час, щоб вислухати своїх дітей та спробувати зрозуміти ситуацію з їхньої точки зору. Ваші діти повинні знати, що вони можуть звернутися до вас у будь-який час, незалежно від того, скільки їм років.

📎 Шанобливий

Повагу потрібно заслужити, і ваші діти повинні цьому навчитися. Те, що ви робите, щоб заслужити повагу вашої дитини, у свою чергу, навчить її поважати себе. Діти, яких навчили поважати себе та поважати інших, стають щасливішими, щедрішими і здатними розвивати добрі стосунки пізніше в житті.

📎 Дисциплінованість

Дисциплінуючи дитину, не думайте, що ви повинні бути з нею злими. Дисциплінуйте їх м’яко і з любов’ю. Що робить батьків хорошими, так це їхня здатність розуміти поведінку своїх дітей та дати їм зрозуміти, що вони не погані діти, але що їхня поведінка була поганою. Будьте послідовні, дотримуючись свого слова, коли мова йде про дисциплінованість дітей, інакше вони не сприйматимуть вас серйозно.

📎 Наставник

Допоможіть своїй дитині стати впевненою в собі, допомагаючи їй відточувати свої навички. Коли ваша дитина росте і проявляє інтерес до певних речей, знайдіть час, щоб по-справжньому її навчити. Деякі діти проявляють свій талант з раннього дитинства. Зверніть увагу, якщо ваша дитина має певний талант, допоможіть їй розвивати навички та таланти, щоб вона могла бути незалежною та продуктивною у своєму житті.

📎 Доступний

Гарне спілкування в сім’ї важливо для розуміння один одного та для побудови довірливих стосунків. Діти будь-якого віку повинні відчувати, що вони можуть звернутися до вас з будь-якою проблемою, навіть з проблемами, які є чутливими. Отже, виховуйте відкрите та чесне спілкування з раннього віку.

Уникайте хаосу, дотримуючись цих простих порад, і ви почнете бачити кращу поведінку своїх дітей та зможете створити щасливіший й спокійніший дім.

             Вакцинація проти кору - паротиту - краснухи (КПК) - захищає організм дитини від цих трьох, на перший погляд, не смертельних, але дуже підступних захворювань. Нажаль, противірусної терапії проти цих захворювань сьогодні не існує, тому захистом від можливих ускладнень під час таких захворювань є лише вакцинація, тобто щеплення від кору, краснухи, паротиту (КПК). 

             Шановні батьки! Пам’ятайте! Відмова від проведення щеплення від кору, паротиту та краснухи своїй дитині означає, фактично, відмову їй у праві стати захищеною від цих інфекцій. Не позбавляйте свою дитину  права бути здоровою! 

bottom of page